Kantówki niestrugane, lite, konstrukcyjne

Kantówki niestrugane (tzw. listwy montażowe, konstrukcyjne) – to elementy wykorzystywane w różnych pracach montażowych, konstrukcyjnych i budowlanych. Kantówka niestrugana charakteryzuje się surową powierzchnią, która nie została poddana procesowi strugania czterostronnego.
Inwestorzy stosują je w miejscach ukrytych, niewidocznych dla oka (na przykład jako stelaż konstrukcyjny). Ten rodzaj kantówek wykonywany jest w klasie jakościowej BC.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Listwy montażowe wykonywane są z drewna świerkowego w klasie jakościowej B/C.
Są one wysuszone do wilgotności około 10-12%.

Długości handlowe: 100cm, 200cm, 250cm.

Łaty montażowe mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Mogą być stosowane podczas wykonywania konstrukcji dachowych, ścianach działowych, stropach czy też jako elementy podporowe w różnego rodzaju inwestycjach. (Ze względu na brak struganych boków zalecamy stosować je w miejsca zakryte).

Możemy wykonać różne przekroje listew montażowych, niestruganych lecz obecnie w sklepie internetowym posiadamy wymiary: 33x23mm, 33x33mm, 43x23mm.

Dlaczego warto zastosować elementy konstrukcyjne niestrugane?

 1. Oszczędność
  Kantówki niestrugane zazwyczaj są tańsze od ich struganych odpowiedników. Wynika to z faktu, że nie podlegają one dodatkowemu procesowi obróbki. Ich wyprodukowanie jest tańsze, co przekłada się na niższą cenę.
 2. Uniwersalne wykorzystanie
  Mogą być wykorzystywane jako elementy konstrukcyjne, wspornikowe, mocujące. Wszystko zależne jest do jakich celów chcemy je zastosować.
 3. Możliwość własnej obróbki
  Listwy niestrugane pozwalają na własną obróbkę zgodnie z indywidualnymi potrzebami projektu. Mogą być przycinane, szlifowane czy malowane, co daje klientom większą elastyczność w dostosowaniu ich do konkretnych wymagań i preferencji.
 4. Wysoka wytrzymałość
  Drewno świerkowe jest znane ze swojej wytrzymałości, co sprawia, że montażówki wykonane z tego materiału są solidne i mogą służyć przez długi okres czasu. Nawet w przypadku niestruganych elementów, ich trwałość pozostaje na wysokim poziomie.
 5. Optymalna wilgotność
  Mimo niskiej ceny łaty niestrugane posiadają odpowiednią wilgotność na poziomie 10-12%, która pozwala wykorzystywać je w nawet najbardziej wymagających warunkach.