Kantówki drewniane strugane

Kantówki strugane (krawędziaki, legary, deski, łaty) są niezbędnym elementem budulcowym stosowanym w różnego rodzaju inwestycjach wykonywanych z drewna. Charakteryzują się gładką, struganą (heblowaną) czterostronnie powierzchnią, która nadaje im estetyczny wygląd i jednolity kształt . Wykonujemy je w klasie jakościowej AB.

Wyświetlanie 1–16 z 19 wyników

Krawędziaki strugane produkujemy z drewna świerkowego w klasie jakościowej A/B.
Są one wykonane w całych sztangach, bez łączeń na mikrowczepy, co zapewnia jednolitość i wytrzymałość konstrukcji.

Nasz sklep drzewny oferuje je w długościach: 100cm, 200cm, 250cm.

Szeroki wybór legarów i desek pozwala dostosować odpowiedni wymiar do różnych potrzeb i zastosowań inwestorów. Oferowane przez nas produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne, dzięki czemu mogą stanowić stylowy element aranżacji wnętrza i otoczenia domowego. Wysoka jakość drewna i staranna obróbka to gwarancja trwałości i satysfakcji z użytkowania.

W ofercie znajdują się różne przekroje legarów, począwszy od mniejszych, takich jak: 20x20mm, 30x20mm, 30x30mm, 40x20mm, 40x30mm, aż po większe: 40x40mm, 50x40mm, 50x50mm, 60x60mm, 70x70mm itp.

Zalety elementów drewnianych konstrukcyjnych wykonanych w klasie AB

 1. Wysoka wytrzymałość
  Drewno klasy A/B charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, co sprawia, że wykonywane krawędziaki są odpowiednie do zastosowań konstrukcyjnych. Jest to ważne dla zapewnienia trwałości i stabilności konstrukcji.
 2. Mała ilość wad
  Legary mają ograniczoną ilość wad, takich jak pęknięcia, ubytki czy inne defekty strukturalne. Wady są niewielkie i nie wpływają negatywnie na stabilność wykonywanej inwestycji.
 3. Elementy suszone w profesjonalnych suszarniach
  Łaty produkowane są z selekcjonowanego drewna o odpowiednio niskiej wilgotności, co z upływem lat ograniczy ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.
 4. Naturalny charakter drewna
  Legary posiadają sęki, które nadają im naturalnego wyglądu i unikalnego charakteru.
  Ta cecha ceniona jest szczególnie w różnego rodzaju projektach, w których autentyczność jest głównym założeniem.
 5. Czy warto impregnować? – Jak najbardziej
  Konserwacja drewna jest zalecana, gdyż dodatkowo pomoże to utrzymać stan i trwałość każdej inwestycji na dłuższą metę. Regularne malowanie, lakierowanie lub impregnacja kantówek zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.